הפרויקט המשותף למרכז המדעים ומכון דוידסון מביא תלמידי ביוחקר מכל רחבי הארץ ומספק להם את כל התנאים לקיום עבודת ביוחקר מולקולרית ייחודית ומתקדמת- החל מהסיור האקולוגי המתקיים במערכת אקולוגית ייחודית (כולל מפגש עם מחקרי שטח ובראשם מחקר הזנבנים הנודע). דרך היזמות החקלאית והמדברית ועד המחקר המולקולרי, עם דגש על המדבר כסביבת מחקר ייחודית. התלמידים המשתתפים בפעילות יוצאים עם עבודת ביוחקר מקיפה, מלאה וייחודית, המשולבת בחוויה אישית וגיבוש קבוצתי.

20191126_161101.jpg

במסגרת סמינר ביולוגיה חוקרת יחשפו התלמידים למגוון המחקרים הנערכים במו"פ ערבה ומו"פ מדבר וים המלח, יתנסו בשיטות עבודה מעשית בשדה ובמעבדה ויפתחו תוצר ראשוני המהווה מקפצה לעבודה רחבה ומעמיקה יותר בתחום שיבחרו בו לבגרות. 

20200915_092823.jpg

תהליך החקר המדעי לכיתות ט' הוא חלק חשוב בתכנית הלימודים. משרד החינוך מעודד את תהליך החקר המדעי בחטה"ב ובמיוחד בכיתות ט' כאשר עבודות החקר הבולטות מוצגות בירידי חקר מחוזיים וארציים. חממת הערבה מייצרת פלטפורמה ייחודית לעבודות החקר המדעיות. התלמידים מגיעים לסמינר בן 3 ימים הכולל את תהליך החקר כולו- משלב איסוף המידע, דרך הצבת הניסוי וניתוח הנתונים ועד לכתיבה של החלק הארי של העבודה. מעבר לעבודות החקר עצמן נפגשים התלמידים עם חוקרים, מבקרים במעבדות ובשטחי המחקר, מטיילים במדבר ועוברים חוויה חברתית מהנה ומגבשת

P51130-100641.jpg
Capture.JPG

הסמינרים של חממת הערבה

הצטרפו אלינו לסמינרים מרתקים בתחומי המדע והטכנולוגיה
סמינרים המשלבים מדע, טכנולוגיה, גיבוש חברתי וחוויה מדברית ייחודית. 
מוזמנים ללחוץ על התמונה משמאל בכדי ללמוד על עבודות החקר שאנו מציעים ולגלוש למטה על מנת למצוא את הסמינר שמתאים לכם כולל תכנית מפורטת ועלויות.